VI AUVO SIMOSEN MUISTOHIIHTO 26.12.08  LÄHTÖLUETTELO

 

              N10 2km (P)

          1                                           000000 11:00:00  

          2                                           000000 11:00:30  

          3                                           000000 11:01:00  

          4                                           000000 11:01:30  

          5 Anniina Väisänen     Juvan Urheilijat     000000 11:02:00  

          6 Marianna Väisänen    Juvan Urheilijat     000000 11:02:30

 

              N12 3km (P)    

          7 Suvi Hakkarainen     Kiteen Urheilijat    825912 11:03:00

          8 Susanna Lintunen     Sulkavan Taarmo      021882 11:03:30  

          9 Jasmin Koivunen      Espoon Hiihtoseura   024588 11:04:00  

         10 Noora Sinkkonen      Sulkavan Urh.-41     135479 11:04:30

 

              M10 2km (P)    

         11 Riku Loikkanen       Enonkosken Urh       000000 11:05:00  

         12 Jeppe Malmstedt      Enonkosken Urh       000000 11:05:30  

         13 Heppu Malmstedt      Enonkosken Urh       000000 11:06:00

 

              M12 3km  (P)  

         14 Jari Turtiainen      Savonlinnan Hs       000000 11:06:30

         15 Santeri Mikkonen     Sulkavan Urh.-41     593019 11:07:00

 

              N14 3km (P)

         16 Netta Tuhkanen       Mikkelin Hiihtäjät   446975 11:07:30  

         17 Elli Luukkainen      Savonlinnan Hs       004210 11:08:00  

         18 Petra Idström        Sulkavan Urh.-41     007149 11:08:30  

         19 Hanna-Kaisa Kaipaine Juvan Urheilijat     310293 11:09:00  

         20 Jonna Saarinen       Mikkelin Hiihtäjät   996632 11:09:30  

         21 Riina Malmstedt      Enonkosken Urh       799241 11:10:00  

         22 Rosa Liukkonen       Mikkelin Hiihtäjät   496493 11:10:30   

         23 Oona Varis           Joroisten Urheilijat 608566 11:11:00

 

             M45 5km (3km+2km)(P)     

         24                                           000000 11:11:30  

         25                                           000000 11:12:00   

         26                                           000000 11:12:30  

         27 Heikki Ruokonen      Vehkalahden Veikot   549285 11:13:00  

         28 Mika Keronen         Kouvolan Hiihtoseura 757635 11:13:30  

         29 Reijo Tolsa          Virolahden Sampo     573895 11:14:00  

         30 Esko Hänninen        Mikkelin Hiihtäjät   434390 11:14:30

 

             M55 5km (3km+2km) (P)  

         31 Aarne Vartiainen     Simpeleen Urheilijat 344879 11:15:00

         32 Juhani Rissanen      Puijon Hiihtoseura   543650 11:15:30  

         33 Leino Nisula         Virtain Urheilijat   517000 11:16:00  

         34 Jouko Laitinen       Joroisten Urh        499584 11:16:30  

         35 Kari Pehkonen        Savonlinnan Hs       535862 11:17:00  

         36 Pertti Tuomainen     Leppävirran Urh      892929 11:17:30  

         37 Ilmari Laitinen      Rantasalmen Urh      499076 11:18:00  

         38 Pertti Kosunen       Rantasalmen Urh      477603 11:18:30  

 

              M65 5km (3km+2km)(P)

         39 Toivo Voutilainen    Pyhäselän Urheilijat 591848 11:19:00  

         40 Alpo Virtanen        Muuramen Urheilijat  590328 11:19:30  

         41 Esko Hyvärinen       Polvijärven Vauhti   442227 11:20:00  

         42 Yrjö Makkonen        Joensuun Kataja      508844 11:20:30  

         43 Paavo Lappalainen    Kiihtelysvaaran Urh  495083 11:21:00  

         44 Kalevi Hjelm         Karhulan Veikot      440614 11:21:30  

              M14 5km (3km+2km)(P)

         45 Pyry Pulkkinen       Mikkelin Hiihtäjät   158867 11:22:00  

         46 Vesa Raussi          Vihdin Viesti        811995 11:22:30  

         47 Sami Roos            Mikkelin Hiihtäjät   202842 11:23:00  

         48 Juho Mikkonen        Sulkavan Urh.-41     007178 11:23:30  

         49 Ville Happonen       Kiteen Urheilijat    436013 11:24:00  

         50 Ilari Nissinen       Joensuun Kataja      784342 11:24:30  

         51 Roope Reponen        Kiteen Urheilijat    031585 11:25:00  

 

              N16 5km (3km+2km)(P)

         52 Miitta-Mari Pulkkine Mikkelin Hiihtäjät   158854 11:25:30  

         53 Johanna Hamunen      Kuusamon Erä-Veikot  999287 11:26:00  

         54 Marianne Holopainen  Kerimäen Urheilijat  059307 11:26:30  

         55 Anni Venäläinen      Kerimäen Urheilijat  434140 11:27:00  

         56 Mira Holopainen      Kerimäen Urheilijat  059417 11:27:30  

 

             Nyl 5km (3x2km)(P)

         57                                           000000 11:28:00  

         58                                           000000 11:28:30  

         59                                           000000 11:29:00  

         60 Jenni Ojasalo        Enonkosken Urh       524873 11:29:30  

         61 Kukka-Maaria Repo    Sulkavan Urh.-41     548309 11:30:00  

         62 Kirsi Kainulainen    Leppävirran Viri     870578 11:30:30  

         63 Hanna Muhonen        Savonlinnan Hs       507887 11:31:00

 

             N20 5km (3km+2km) (P) 

         64 Marja-Terttu Repo    Sulkavan Urh.-41     546068 11:31:30 

         65 Minna Rissanen       Joroisten Urh        765497 11:32:00  

         66 Niina Pakomaa        Rantasalmen Urh      758190 11:32:30  

         67 Maija Massinen       Rantasalmen Urh      507191 11:33:00

 

             N18  5km (3km+3km) (P)  

         68 Hanna-Kaisa  KärkkäinRantasalmen Urh      429636 11:33:30  

         69 Reeta Hukka          Kiteen Urheilijat    014863 11:34:00  

         70 Merja Rissanen       Joroisten Urh        880880 11:34:30  

         71 Henna-Riikka Kaipain Juvan Urheilijat     263960 11:35:00  

 

           M16 8km (3+3+2)(P)

         72 Ilpo Hänninen        Mikkelin Hiihtäjät   443161 11:35:30  

         73 Lauri-Aleksi Laitine Joroisten Urh        286394 11:36:00  

         74 Elmo Koivunen        Espoon Hiihtoseura   461172 11:36:30  

         75 Jyri Raussi          Vihdin Viesti        811982 11:37:00  

         76 Niko Behm            Kerimäen Urheilijat  284776 11:37:30  

         77 Jani Hakkarainen     Kiteen Urheilijat    131321 11:38:00

 

             M18 9km (3+3+3)(P)    

         78 Petteri Nissinen     Joensuun Kataja      011412 11:38:30  

         79 Timo Eronen          Warkauden Urheilijat 276078 11:39:00  

         80 Saku Pesonen         Juvan Urheilijat     649088 11:39:30  

         81 Ville Karppinen      Kiteen Urheilijat    936674 11:40:00

         82 Simo Rautiainen      Kerimäen Urheilijat  101256 11:40:30

 

             M20 15km (5x3km)(P)  

         83 Mikko Simola         Kausalan Yritys      547807 11:41:00  

         84 Miika Ruokonen       Vehkalahden Veikot   601398 11:41:30  

         85 Sauli Käyhkö         Savonlinnan Hs       462511 11:42:00  

 

 

 

 

 

            M35 9km (3x3km) (P)

         86 Harri Alanen         Pargas IF            688033 11:42:30  

         87 Timo Makkonen        Kontiolahden Urh     512704 11:43:00  

         88 Ari Pakomaa          Rantasalmen Urh      528507 11:43:30  

 

            Myl 15km (5x3km)(P)

         89 Antti Lampinen       Mikkelin Hiihtäjät   493548 11:44:00  

         90 Tino Tiilikainen     Mikkelin Hiihtäjät   576591 11:44:30  

         91 Arttu Hänninen       Mikkelin Hiihtäjät   223764 11:45:00  

         92 Markus Herranen      Mikkelin Hiihtäjät   443284 11:45:30  

         93 Kari Varis           Joensuun Kataja      382431 11:46:00   

         94 Antti Karjalainen    Mikkelin Hiihtäjät   466986 11:46:30  

         95 Juuso Ojasalo        Kiteen Urheilijat    768015 11:47:00

 

 

            N40 5km (3km+2km)(P)

         96 Virpi Suuronen       Juvan Urheilijat     564529 11:47:30  

 

                          Tulostus-KJK Oy  /  SHS/ORa

 

 

Hiihtäjiä ilmoittautunut 86. Lisenssinumeron kaksi ensimmäistä numeroa ei ole luettelossa.

Jos jotain korjattavaa soita puh. 0445550486 Kauko Piironen.

 Jälki-jälki- ilmoittautuneet hiihtävät avoimilla numeropaikoilla ja vastaavat itse oikeinhiihdostaan.